Végre egy kis üdítő változatosság, ugyanis most nem a franchise tagről lesz szó, lehet örvendezni. A mostani bejegyzés egy kicsit eljátszadozik a gondolattal, hogy: mi van ha? Az ajc segítségével megnézzük mire mehetünk a második körös választásunkkal annak függvényében, hogyan is alakul nálunk a távozó/érkező játékosok idei listája és mint mindig, belekontárkodom én is a saját gondolataimmal.
Mint ismeretes, tavaly súlyos (hogy mennyire súlyos, kiderül az új szezonban) árat fizettünk Julio Jones-ért. Ennek következtében a 2012-es drafton se első, se negyedik körben nem választhatunk (egyelőre, hiszen ne felejtsük el, még lehet tradelni, illetve ott vannak a kompenzációs pickek). Szóval a Falcons vezetősége április 26-án, amikor az első körös kiválasztást rendezik, ülhet a drága bőrfoteljében pizzát majszolgatva, sört kortyolgatva és húzogathatja kifele a neveket a draft boardon.
Azért kétségünk ne legyen, nem a sör fog folyni 26-án, hanem irtózatosan nagy agyalás és kapkodás. Éjszakába, sőt, reggelbe nyúlóan nézegetik majd, hogy a kiszemeltjeink közül kit halásztak el ellenfeleink. De van egy másik fontos tényező is, ami befolyásolja az "akarom listát" avagy a draft boardot. Ez pedig nem más, mint a lejárt szerződésű játékosok vándorlása. Példának okáért, ha a free agency alatt sikerülne megerősíteni egy-két emberrel a támadófalat, akkor lehet más irányban kutakodni a draft során.
Ha elveszítünk egy vagy két játékost – Lofton, Grimes és/vagy Abraham – akkor megint egészen máshogy fog kinézni az a nevekkel teleírt fehér tábla. Álmodozzunk kicsit: FA alatt szerzünk falembert, pipa; megtartjuk az előbb emlegetett hármast, pipa; akkor valami egészen kiváló lehetőségünk van a támadósor további erősítésére, például tight end... bilibe lóg a kezünk, pipa. Mondjuk azt már láthattuk, hogy a legtöbb mock draft tight endet jósol az 55. helyre. Oké, lehet, de hogy az előbbi csodaszámba menő forgatókönyv nem lesz meg, arra a nyakamat teszem.
A kedvenc elemzőm, Mike Mayock szerint az idei játékosbörze legjobb TE-je, Orson Charles valahol a második kör legelején fog elkelni, így a top 3 többi tagja, Coby Fleener és Dwayne Allen lehet realitás. Ha CB-ben gondolkozunk, akkor még akár szerencsénk is lehet, hiszen az "ő esetükben általában a sebesség a döntő" – mondja Mayock. Vagyis, ha az egyik kiváló CB jelölt bal lábbal kel fel, nem hívja fel reggel az anyja, megharapja az alvós macija stb. és lassú lesz a Combine-on, jó sokat hátra csúszhat. Így megeshet, hogy az 55. helyen egy remek cornert találunk. Az egyik ilyen lehet Trumaine Johnson a Montana Egyetemről. Hogy ő miért is érdekes? Mert Dimitroff már két játékost is draftolt erről, az NCAA körökben kicsi egyetemről: Biermann és Schillinger. "Tru" egy igazi vaddisznó, cornerektől szokatlan 190 magas és 95 kg. Jó lenne végre egy drabálisabb CB a törpe (Grimes) helyett.
Bónuszként pedig egy videó "Tru"-ról és uraim, a bónusz bónusza pedig a furcsa szemöldökű, mindenre rácsodálkozom ábrázatú szőkeség... (azért nem rugdalnám ki az ágyamból).
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.